iGET SECURITY M5-4G Lite

Kód: 75020650
Tip
Značka: iGET
4 499 Kč

Mějte svůj domov pod kontrolou s inteligentním zabezpečovacím systémem iGET SECURITY M5-4G Lite. Je bezdrátový, s vaším telefonem komunikuje přes 4G LTE, WiFi a Ethernet. Při výpadku Internetu se přepojí na 4G LTE, umí také posílat SMS zprávy pomocí GSM. Rozumí si s Androidem i iOS, můžete s ním sledovat vnitřní a venkovní IP kamery, řídit 230V zásuvky a dalších více než 20 typů příslušenství.  Výdrž bateriií v příslušentví  je až 5 let a dosah k alarmu až 1 km. Alarm dále nabízí připojení na pult centrální ochrany, režim opatrování, funkci domovního zvonku nebo speciální smart funkce a tlačítka. Nejvyšší zabezpečení komunikace je 256 bit a upravit nastavení alarmu můžete vzdáleně odkudkoliv. Manuál i aplikace jsou kompletně v českém, slovenském, polském, maďarském a anglickém jazyce

Detailní informace

Dárek k objednávce
Dárek k objednávce
Nakupujte přímo od výrobce
Nakupujte přímo od výrobce
Rychlé doručení
Rychlé doručení
Vlastní servisní středisko
Vlastní servisní středisko

Detailní popis produktu

s nami_lite

 
iGET SECURITY M5-4G Lite
je ideální inteligentní systém pro zabezpečení veškerých budov - domů, bytů, chat, kanceláří, garáží, obchodů, skladů, úřadů apod. Jedná se o bezdrátový alarm s jednoduchou instalací a ovládáním, který váš dům nejen zabezpečí. Můžete přes něj dálkově nebo dle časovače spouštět elektrické spotřebiče pomocí řízených zásuvek, a také kdykoliv sledovat dění pomocí IP kamer. V případě poplachu alarm spustí nahrávání na této IP kameře a video sdílí s aplikací ve vašem mobilním telefonu. Veškeré senzory jsou bezdrátové, většina je napájena bateriemi s výdrží až 5 let, hlavní jednotka je napájena ze sítě 230 V (ale má také vlastní záložní baterii s výdrží min. 8 hod). Díky tomu je objekt neustále střežen ze záložní baterie, to i při výpadku elektrického proudu. Má také zálohu připojení k Internetu, při výpadku připojení pomocí WiFi nebo Ethernet kabelu se automaticky přepojí na 4G LTE datovou síť, nebo obráceně. Umí také odesílat SMS zprávy o stavu alarmu a poplachu. 
 
chytry_alarm
 
Aplikace
Pro ovládání je určena aplikace volně dostupná na Google Play a iOS marketu. Aplikace je zcela zdarma po celou dobu. Pomocí této aplikace je možné provést přehledně kompletní nastavení, přidávat senzory, ovládat IP kamery, řízené zásuvky apod. Aplikace je v českém, slovenském, polském, maďarském, anglickém jazyce a mnoha dalších. Jedna aplikace tak sdružuje nastavení a ovládání alarmu, IP kamer, smart tlačítek a řízených zásuvek, all-in-one. Aplikace také podporuje speciální výstrahu pro iOS platformu - Critical alerts.
 
Bezdrátový přenos a zabezpečení
Senzory jsou k hlavní jednotce připojeny pomocí bezdrátového přenosu s dosahem až 1 km. Tento bezdrátový přenos probíhá na frekvenci 868,35 MHz a vyniká nejsilnějším zabezpečením na světě MD5 + SHA256. Tento speciální 256ti bitový algoritmus nebyl na světě doposud prolomen. I přes toto speciální zabezpečení a obrovský dosah senzorů k hlavní jednotce mají senzory výdrž baterií až 5 let. Dále alarm komunikuje do Internetu přes speciální zabezpečené evropské servery Google s podporou GDPR, které vytváří spojení mezi alarmem a mobilním telefonem. Navíc M5-4G podporuje Bluetooth připojení, což velmi zjednodušuje prvotní nastavení hlavní jednotky. 
 
Připojení k pultu centrální ochrany PCO
Alarm iGET SECURITY M5-4G podporuje i připojení k pultu centrální ochrany - PCO. Díky tomu je možné alarm připojit k bezpečnostním agenturám, které váš majetek ohlídají. Konkrétně podporuje PCO typu CMS Contact ID, SIA-09.
 
Velké portfolio dalšího příslušenství a ovládání
Veškeré příslušenství kompatibilní s alarmem iGET SECURITY M5-4G má označení iGET SECURITY EPxx (xx značí číslice 01 až 99). Pro napojení senzorů k centrální jednotce není nutné tahání drátů ani složité nastavování. Senzory jsou bezdrátové a většina je napájena bateriemi, jejich přidání do systému je otázkou několika minut. Senzory mají dosah k hlavní jednotce až 1 km. Stačí pouze vložit baterie, oskenovat telefonem kód na senzoru a umístit jej v prostoru. K alarmu je možné přidat neomezený počet dalšího příslušenství.
Aktivace a deaktivace alarmu je rovněž snadná a rychlá, buď použitím bezdrátové klíčenky, bezdrátové klávesnice, RFID čipu nebo mobilní aplikace. Odolné klíčenky slouží zároveň jako dálkové ovladače alarmu. Jejich pomocí je možné aktivovat/deaktivovat alarm, aktivovat SOS poplach nebo nastavit režim Doma jen na některé zóny.
 
prislusenstvi
 
Režim "Opatrování"
Je speciální funkce pro opatrování např. starších rodičů nebo jiných členů domácnosti. Uživatel si zvolí, které senzory a v jaké časové době mají hlídat aktivitu opatrovaného v daném objektu a pokud se ve zvolenou dobu aktivita neprojevuje, alarm upozorní uživatele pomocí notifikace.Režim Opatrování se spíná při režimu Doma a Deaktivováno.
 
Funkce "Domovní zvonek / gong" pro domy i obchody
Pro použití v obchodech si může uživatel vybrat, který senzor má reagovat. Např. dveřní senzor funguje tak, že při rozpojení kontaktu začne alarm hrát vybranou melodii (alarm musí být v režimu Doma nebo Deaktivováno), v režimu Aktivní pak tento senzor vyvolá poplach. Pro domov je možné použít smart tlačítko EP7 pro klasické zazvonění, alarm může být ve všech režimech. Pro tuto funkci je nutné připárovat k systému vnitřní sirénu iGET EP24.
 
Ovládání řízených zásuvek 230V
Součástí alarmu iGET SECURITY M5-4G není jen zabezpečení, ale také inteligentní řízení domácnosti. Pomocí vzdáleně řízených zásuvek iGET EP16 pro ovládání jednoho 230V spotřebiče je možné ovládat například osvětlení, topení nebo klimatizaci. Zásuvka je zapojena do běžné síťové zásuvky a do ní vybraný spotřebič. Vzdáleně ji můžete zapínat/vypínat, nastavit časovač nebo navázat na některou funkci.
 
Rozdělení senzorů do dvou zón
Mnohdy je nutné aby některé senzor byly aktivní stále, a některé např. pouze v noci, na střežení garáže, spodního patra apod. Poté se alarm ovládá takto:
- Režim Aktivní - jsou aktivné veškeré senzory,
- Režim Neaktivní - jsou aktivní pouze senzory vody a kouře,
- Režim Doma - jsou aktivní pouze senzory které do tohoto režimu přiřadíte. Tímto je možné mít režim např. pro garáž, jinou část domu, patro apod.
 
v_klidu
 
IP kamery
K alarmu iGET SECURITY M5-4G je možné přidání bezdrátových FullHD IP kamer iGET SECURITY EP15 (vnitřní otočná se zvukem), EP18 (venkovní pevná se zvukem) a EP20 (vnitřní pevná se zvukem). Na tyto kamery je možné se vždy připojit pomocí online datového přenosu. Kamery jsou připojeny pomocí WiFi k bezdrátové síti.
 
Způsob komunikace alarmu s aplikací/telefonem
Alarm iGET SECURITY M5-4G je připojen k síti Internet a automaticky komunikuje se serverem. Připojení M5-4G k Internetu je nutné a je možné jej realizovat pomocí WiFi připojení (alarm obsahuje WiFi 802.11 b/g/n 150 Mb/s), pomocí Ethernetového kabelu s konektorem RJ45 (rychlost 10/100 Mb/s), a také pomocí mobilního datového přenosu 4G LTE. Mobilní telefon uživatele musí být připojen k Internetu pomocí datového připojení nebo WiFi, aby alarm mohl datově komunikovat s mobilním telefonem. Alarm podporuje i zasílání SMS zpráv pomocí základního GSM připojení. Bezdrátové IP kamery jsou přímo napojeny na vaši domácí WiFi síť s připojením k Internetu stejně jako alarm M5-4G.
 
IP_kamery
 
Funkce "Připraveno k aktivaci / Ready to Arm"
Při přepínání do režimu Aktivní hlavní jednotka zkontroluje, zdali jsou zavřena všechna okna a dveře, pokud ne, upozorní vás do notifikace, která okna/dveře zůstala otevřená. Uživatel je může buď zavřít, nebo může v aplikaci potvrdit, že mají zůstat otevřená a alarm se přepne do režimu Aktivní. Funkci je také možné nastavit pouze pro některé senzory nebo pro žádné.
 
Možnost pojmenování senzorů a ovladačů
iGET SECURITY M5-4G nabízí plné pojmenování senzorů, ovladačů a veškerého příslušenství. Je možné zadat až 160 znaků i s diakritikou. Toto je určitě pohodlnější a přehlednější než nutnost vybírat z přednastavené nabídky názvů místností.
 
Mnoho uživatelských účtů
Alarm iGET SECURITY M5-4G obsahuje 3 stupně uživatelských účtů. Nejvyšší je „Administrátor“, ten provádí veškerá nastavení a ovládání. Dále je „Uživatel“ – ten může alarm ovládat, ale neprovádí nastavení (aktivovat/ deaktivovat/ režim doma/ SOS, prohlížení online videa z kamer, ovládání zásuvky apod.). Nejnižší úrovní je  „Host", ten může pouze ovládat tyto režimy: aktivovat/ deaktivovat/ režim doma/ SOS.
 
Rychlé sdílení nastavení a vytvoření účtu
Pokud chce administrátor přidat další uživatele, je to velmi snadné. Stačí nainstalovat na další mobilní telefon aplikaci „iGET M5“. Poté na prvním telefonu zobrazit QR kód pro sdílení a pomocí druhého telefonu v aplikaci naskenovat. Párování je tím dokončeno.
 
Ochrana proti sabotáži, odpojení napájení
Jakmile alarm vysleduje signál, který se snaží zarušit pásmo, na kterém komunikují bezdrátové senzory, ihned vyvolá poplach. Při odpojení nebo připojení hlavního napájení alarmu na 230 V uživatele ihned informuje pomocí aplikace. Záložní baterie v alarmu má výdrž min. 8 hodin.
 
Vybitá baterie v senzoru
Uživatel může kdykoliv zkontrolovat v aplikaci, kolik procent baterie senzoru ještě zbývá a zavčas ji tak vyměnit. Aplikace také nízký stav baterie v senzoru automaticky připomene, aby se mohla včas dobít/vyměnit.
 
Programovatelná Smart tlačítka
Alarm také podporuje speciální smart tlačítka, kterým je možné přidělit funkci. Smart tlačítko EP7 a páté tlačítko u klíčenky EP5 mohou sloužit např. pro ovládání zásuvky a žárovky, jako domovní zvonek atd.
 
Automatická aktualizace firmware v hlavní jednotce
Hlavní jednotka si automaticky kontroluje dostupnost nejnovějšího firmware na serveru, postupně jej uloží do mezipaměti, a v době největšího klidu pak tento firmware aktualizuje. Aktualizace je velmi rychlá, trvá cca 1 minutu. Díky aktualizaci dochází k přidávání nových funkcí, úpravě bezpečnostních pravidel na vyšší verzi, a podpoře dalších senzorů.
 
smart_inteligence
 
Rozbalení alarmu iGET SECURITY M5-4G Lite

 

 
Hlavní parametry:
- Inteligentní bezdrátový zabezpečovací systém s připojením k Internetu pomocí 4G LTE / WiFi / Ethernet.
- Ovládá vnitřní i venkovní IP kamery, spíná řízené zásuvky 230V, a komunikuje s dalšími více než 20-ti typy bezdrátového příslušenství, označené jako iGET SECURITY EPxx.
- Podporuje připojení neomezeného počtu dalšího bezdrátového příslušenství.
-  Aplikace pro celkové řízení a nastavení systému je dostupná pro Android i iOS a je k dispozici v češtině, slovenštině, polštině, angličtině a maďarštině.
- Funkce „Ready to Arm“ – při aktivaci alarmu hlavní jednotka zkontroluje, zdali jsou zavřené všechny okna a dveře, pokud ne, napíše do notifikace, které zůstaly otevřené.
- Funkce "Domovní zvonek" - uživatel vybere, který senzor má reagovat, např. dveřní senzor, při rozpojení kontaktu začne alarm hrát vybranou melodii, alarm musí být v režimu Doma nebo Deaktivováno, v režim Aktivní tento senzor vyvolá poplach, je také možné použít smart tlačítko EP7 pro toto zazvonění.
- Režim "Opatrování" - speciální funkce pro opatrování např. starších rodičů, uživatel zvolí, které senzory a v jaké časové době mají hlídat aktivitu lidí v daném objektu, pokud se ve zvolenou dobu neprojevuje aktivita, alarm upozorní pomocí notifikace, spíná se při režimu Doma a Deaktivováno.
- Programovatelná tlačítka - klíčenka EP5 obsahuje páté tlačítko, kterému je možné přidělit funkci, také pro smart tlačítko EP7, např. ovládání zásuvky a žárovky, jako domovní zvonek atd.
- Časové a následovací funkce – je možné nastavit mnoho logických Smart funkcí, např. při aktivaci alarmu vypni veškeré zásuvky EP16, nabo každý den v 22:00 aktivuj režim Doma, apod.
- Tajný poplach při přepadení: uživatel zadá kód pro vypnutí alarmu, ovšem tento unikátní kód je odlišný od klasického a aktivuje v alarmu tichý poplach a informuje o tomto další uživatele.
- Podporuje připojení k PCO – pultu centrální ochrany. Tento dohledový systém využívají agentury pro ochranu vašeho majetku. Přesně podporuje PCO typu CMS Contact ID, SIA-09.
- Ochrana proti sabotáži – jakmile alarm vysleduje signál, který se snaží o zarušení pásma, na kterém komunikují bezdrátové senzory, ihned vyvolá poplach.
- Každý senzor lze pojmenovat vlastním názvem.
- Aktivace a deaktivace alarmu probíhá pomocí klíčenek/klávesnice/RFID klíčů/aplikace.
- Hlavní jednotka automaticky stahuje a instaluje nejnovější aktualizace firmware ze serveru.
- Informuje o stavu/poplachu pomocí notifikací aplikace nebo SMS.
- Obsahuje integrovanou vnitřní sirénu 100 dB.
- Obsahuje záložní baterii, díky tomu je alarm stále plně aktivní i při odpojení hlavního napájení (výdrž min. 8 hodin), o tomto výpadku hlavního napájení informuje uživatele pomocí aplikace/SMS.
- Obsahuje otřesový detektor pro detekci poškození alarmu nebo příslušenství.
- Alarm zobrazuje stav každého příslušenství v procentech v aplikaci. Informuje uživatele pomocí aplikace, ve kterém bateriovém příslušenství dochází baterie. Výdrž baterií až 5 let.
- Dosah bezdrátových senzorů až 1000 m, u vybraných až 200m. Senzory je snadné upevnit na požadované místo. Alarm zobrazuje dosah signálu příslušenství.
- Pomocí dokoupených IP kamer můžete volně sledovat dění v domácnosti a telefon vám ihned při poplachu zprostředkuje aktuální dění pomocí online videa.
- Velikost SIM karty: Micro SIM card.
 
Další tipy a triky pro alarm iGET SECURITY M5-4G naleznete na stránce Podpora.
 

Obsah balení

1x M5 – centrální zabezpečovací jednotka, zajišťuje řízení veškerých bezdrátových senzorů a celou kontrolu systému. Komunikuje pomocí GSM 4G LTE/WiFi/Ethernet.

1x EP4 – bezdrátový magnetický senzor pro zajištění dveří a oken.

1x EP5 – dálkové ovládání (klíčenka), pro rychlé ovládání alarmu, obsahuje nastavitelné Smart tlačítko.

2x Varovné nálepky informující o přítomnosti zabezpečovacího zařízení.

1x napájecí adaptér pro alarm M5.

1x UIG – uživatelský manuál v českém, slovenském, polském, anglickém a maďarském jazyce

1x Ethernet kabel RJ45.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz