Výběr IP kamer iGET HOMEGUARD pro domácnost

Výběr IP kamer iGET HOMEGUARD pro domácnost

Na co se zaměřit při výběru IP kamery? To vám poradíme v tomto článku, včetně tipů konkrétních modelů z naší řady iGET HOMEGUARD. IP kamera může mít v domácnosti širokou škálu využití. Je jen na vás, k čemu všemu budete IP kameru využívat. Například trendem posledních měsíců je netradiční využití IP kamery pro sledování průběhu tisku ve 3D tiskárně na dálku.

Důležité parametry výběru IP kamery

  • Umístění – prvním kritériem výběru IP kamery by mělo být její cílové umístění, zda bude venku nebo uvnitř. Venkovní kamery oproti těm vnitřním jsou vybaveny ochranou proti vniknutí prachu a vody do své konstrukce. Ochrana je deklarována stupněm krytí (IP). Často uváděná hodnota ochrany je IP65.
  • Využití – dopředu si promyslete, pro jaký účel chcete IP kameru využívat, zda například jako dětskou chůvu, sledování vstupních míst do domácnosti.
  • Kvalita obrazu – u IP kamer hraje velkou roli kvalita obrazu, kterou ovlivňuje rozlišení v pixelech a počet snímků za sekundu. Doporučujeme vybírat IP kamery s rozlišením Full HD 1080 x 1920 pixelů (1080p) a snímkovací frekvencí alespoň 20 snímků za sekundu. Nezapomeňte ani na parametr úhel záběru, který kamera umožňuje. Čím větší úhel, tím více prostoru se vejde do záběru kamery.
  • Noční režim – vybrané vnitřní i venkovní kamery mají noční režim, který umožňuje detekovat pohyb a začít automaticky zaznamenávat v noci obraz. Pro kvalitní noční záznam je důležité, aby IP kamera disponovala nočním přisvětlením, ideálně pomocí IR LED diod. U kamer by měl být vždy uveden dosah přisvětlení, udávaný v metrech.
  • Zvuk – IP kamery umí přenášet nejen obraz, ale také zvuk. Vybrané modely jsou vybaveny mikrofony pro záznam zvuku i reproduktory pro jeho přehrávání. Například venkovní IP kamery mohou disponovat navíc výkonným reproduktorem pro zvuk sirény.
  • Možnosti ukládání záznamu – u IP kamer je důležité video nejen nahrávat, ale také ho uchovávat. Nejčastějším řešením je ukládání videa na microSD paměťovou kartu, kterou lze vložit do IP kamery. Při výběru je důležité věnovat pozornost maximální kapacitě, kterou IP kamera podporuje. Například může být podporována microSD paměťová karta s kapacitou až 128 GB. Výkonnější IP kamery také podporují nahrávání videa do cloudového úložiště, kde kapacita není omezena hardwarově, ale závisí na tarifu, který si vyberete.
  • Konektivita – IP kamery by se měly umět připojit bezdrátově k internetu, aby mohly nahrávat záznam do cloudu nebo zobrazovat živý přenos v aplikaci. Ať už na frekvenci 2,4 GHz (802.11 b/g/n) nebo 5 GHz.
  • Zabezpečení – při výběru IP kamery je důležité zajistit, aby přenos obrazu a zvuku z vaší domácnosti byl zabezpečen a nikdo nemohl odposlouchávat přenášený obraz. Proto je vhodné vybírat modely s bezpečným šifrovaným přenosem dat. Mezi doporučené protokoly se silným zabezpečením patří: WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK.
  • Způsoby ovládání – při výběru IP kamery byste neměli opomenout váš preferovaný způsob ovládání. Zvažte, zda vám bude postačovat ovládat IP kameru z telefonu pomocí mobilní aplikace, nebo zda vyžadujete také rozhraní pro ovládání přes počítač.

Jaké doporučujeme IP kamery

Hledáte IP kameru, která slouží jako dětská chůva? Doporučujeme model iGET HOMEGUARD HGWIP816, který má elegantní provedení vhodné pro dětský pokojíček. Oceníte jeho kvalitní obraz s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, 25 snímky za sekundu a širokým úhlem záběru 105°. Tato IP kamera je vybavena mikrofonem i reproduktorem s možností obousměrné komunikace. Nechybí ani infračervené IR LED diody pro noční režim s dosahem až 10 metrů. Záznamy z kamery lze ukládat na microSD paměťovou kartu s kapacitou až 128 GB nebo do cloudu. Bezdrátové připojení přes Wi-Fi má silné zabezpečení (64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK). Oceníte snadné ovládání přes aplikaci pro Android i iOS, kompletně v češtině.

IP kamera iGET HOMEGUARD HGWIP816

Hledáte vnitřní IP kameru, která má sloužit pro sledování vnitřního prostoru? Doporučujeme model iGET HOMEGUARD HGWIP819. Má moderní a elegantní vzhled, se kterým snadno zapadne do interiéru jakéhokoliv bytu či domu. Tato IP kamera může být umístěna na skříň či poličku a jednoduše připojena do zásuvky. Prostřednictvím aplikace v telefonu nebo počítači můžete kameru nejen nastavovat, ale také ovládat její pohyb. Zvládá horizontální pohyb až do 350° a vertikální až 90°. Kvalita obrazu je Full HD 1080p s úhlem záběru 110°. Tato kamera je vybavena detekcí pohybu a při detekování pohybu automaticky zahájí nahrávání a zároveň vás upozorní na nastalou událost. Díky nočnímu režimu s 4 IR LED diodami a dosahem až 8 metrů je schopna detekovat pohyb jak ve dne, tak i v noci. Součástí balení je i praktický držák pro upevnění kamery na stěnu v místnosti.

IP kamera iGET HOMEGUARD HGWIP819

Hledáte IP kameru, která má sloužit pro sledování venkovního prostoru? Doporučujeme model iGET HOMEGUARD HGFLC890, který je s ochranou IP65 vhodný do venkovního prostředí. Má Full HD rozlišení pro kvalitní obraz ve dne, tak i v noci. V noci kamera využívá přítomné IR LED diody s dosahem až 10 metrů. Pro běžné nasvícení venkovního prostoru je kamera vybavena bočními LED diodami. Ve výbavě kamery nechybí ani zabudovaný mikrofon a reproduktor. Oceníte i přítomnou sirénu s hlasitostí až 120 dB. Důležitou funkcí IP kamery je detekce pohybu. Při detekci pohybu začne kamera automaticky nahrávat záznam či pořizovat fotografie, zároveň vás upozorní notifikací v telefonu. Záznamy z kamery můžete ukládat na microSD paměťovou kartu s kapacitou až 128 GB nebo do cloudového úložiště. Ovládání kamery je možné prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu, která je kompletně v češtině. Přenos obrazu probíhá přes zabezpečené Wi-Fi spojení se standardy 802.11 b/g/n na frekvenci 2.4 GHz. Kamera je napájena skrze trojici vodičů (fázový, nulový a zemnící).

IP kamera iGET HOMEGUARD HGFLC890IP kamera iGET HOMEGUARD HGFLC890

Nabídka IP kamer iGET HOMEGUARD

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz