Jakou IP kameru do firmy?

Jakou IP kameru do firmy

Výběr vhodné IP kamery do firmy není snadnou záležitostí s ohledem na očekávanou dlouhou životnost a možné rozšiřování do budoucna, proto je vhodnější spíše než o samotné IP kameře se bavit o komplexním IP kamerovém systému. V tomto článku vám představíme vybrané parametry, na které byste se měli při výběru kamerového systému zaměřit.

Parametry výběru kamerového systému do firmy

 • Velikost prostorů – na základě velikosti firemního areálu či budovy by měl začínat výběr kamerového systému, aby počet kamer a jejich dosah splňoval prostorové požadavky na pokrytí daného prostoru.
 • Způsob komunikace – dalším klíčovým kritériem výběru je požadovaný způsob komunikace a propojení celého systému, tedy zda IP kamery komunikují bezdrátově s Wi-Fi nebo drátově skrze připojený Ethernetový kabel.
 • Požadované komponenty – kamerové systémy nemusí obsahovat pouze samotné IP kamery, ale i další příslušenství. Nejčastěji se jedná o rekordér, který umožňuje provádět záznam ze všech připojených kamer na pevné disky. Rekordér po vložení pevných disků (jejich výběr je na vás dle vašich potřeb) umožňuje v závislosti na počtu kamer a nastavené kvalitě videa uchovávat týdny záznamů.
 • Kvalita obrazu – oproti domácím IP kamerám, u kterých je postačující Full HD kvalita záznamu, u firemních kamer doporučujeme rozlišení 4K (3840 x 2160 pixelů). Dbejte nejen na rozlišení videa, ale i fotografií, které mohou být pořizovány kamerou (v megapixelech). Velikost prostoru, který se vejde do záběru kamery, určuje úhel záběru. Čím větší úhel záběru, tím více prostoru kamera pokryje.
 • Komprese videa – vybírejte IP kamerový systém s moderní kompresí videa H.265, protože oproti předchozí generaci H.264 potřebuje menší datový tok, což vede k menší velikosti ukládaných videí. To znamená, že na vaše záznamové zařízení se vejde podstatně více záznamů z IP kamer.
 • Zvuk – stejně jako kvalita obrazu je u IP kamer důležitá i kvalita zvuku. Je důležité, aby kamery byly vybaveny mikrofonem a v lepším případě i reproduktorem s obousměrným přenosem. Díky obousměrnému zvukovému přenosu uslyšíte nejen zvuky z okolí kamery, ale reproduktory kamery mohou zvuk i přehrávat. Například, pokud budete chtít promluvit k člověku, který stojí u kamery díky reproduktorům to uslyší.
 • Siréna a detekce pohybu – kvalitní kamerový systém dokáže detekovat pohyb a následně automaticky nahrávat záznamy a pořizovat fotografie. V případě potřeby může také aktivovat, i přítomnou hlasitou sirénu pro zvukové upozornění, které poslouží pro vyplašení narušitele a informování okolí o vniknutí.
 • Noční režim – IP kamery by měly být vybaveny IR LED diodami pro noční vidění, které umožňují kvalitní záznam i v nočních hodinách. Prémiové kamery navíc disponují barevným nočním viděním, které je schopné vidět oblast i na velkou vzdálenost, například až 40 metrů.
 • Podpora zón – praktickou funkcí, která by neměla chybět ve vašem vybíraném IP kamerovém systému, je podpora zónování. Tato funkce umožňuje rozdělit firemní areál na různé zóny s aktivní a deaktivovanou detekcí pohybu. Například je možné deaktivovat detekci pohybu v oblasti, která protíná pravidelné obchůzky bezpečnostního pracovníka.
 • Ochrana venkovních kamer – vybírejte pouze IP kamerové systémy, jejichž kamery mají vysokou úroveň ochrany proti prachu a vodě. Vysokou ochranu snadno poznáte podle certifikace stupně krytí (IP). Například kombinace čísel IP66 zajišťuje vysokou úroveň ochrany.
 • Způsob napájení kamer – způsob napájení kamer se zpravidla odvíjí od volby typu komunikace u kamer. Pokud jste se rozhodli pro bezdrátovou komunikaci, kamery budou obvykle napájeny buď bateriemi nebo pomocí napájecího kabelu zapojeného do elektrické sítě. V rámci napájení má výhodu kabelová komunikace, protože je prováděno přes Ethernetový kabel. U IP kamerových systémů s kabelovou komunikací vybírejte tedy pouze ty, které podporují PoE (Power over Etherner). PoE umožňuje napájení kamer prostřednictvím připojeného Ethernetového kabelu, a proto není nutné řešit žádné další externí napájení.
 • Možnosti ovládání systému – nedílnou součástí výběru IP kamerového systému je také preferovaný způsob jeho ovládání. Záleží na vás, zda vyžadujete možnost připojení rekordéru k monitoru / televizi přes HDMI či VGA kabel. Na připojeném zobrazovacím zařízení mohou běžet současně živé záznamy ze všech kamer a rekordér je zároveň může zaznamenávat. Na notebooku či počítači můžete kamery spravovat prostřednictvím dostupných programů s podporou operačních systémů (Windows a macOS). Samozřejmostí je také aplikace pro mobilní telefony a tablety (Android i iOS).
 • Nadstandardní funkce – mezi nadstandardní funkce IP kamerového systému lze zařadit například podporu hlasových asistentů Google Asistenta a Amazon Alexy. Podporu protokolu ONVIF pro snadné propojení kamerového systému s dalšími systémy. Možnost sledování kamerových záznamů nebo živého přenosu pro vícero uživatelů současně.

Doporučené IP kamerové systémy pro firmy

Při výběru našich IP kamerových systémů se můžete spolehnout na náš servisní tým, který vám ochotně pomůže s případnými problémy nebo dotazy týkajících se iGET IP kamerových systémů. Veškeré potřebné manuály a mobilní aplikace jsou kompletně v češtině.

Doporučené kabelové IP kamerové systémy

Pokud preferujete kabelově komunikující IP kamery, rádi bychom vám doporučili náš systém iGET HOMEGUARD HGNVK164908. Tento systém obsahuje v balení 8 IP kamer s 4K rozlišením a disponuje všemi funkcemi, které byly zmíněny v předchozích odstavcích. Součástí systému je také rekordér, do kterého lze vložit HDD SATA disk s kapacitou až 8 TB. Systém lze snadno rozšířit o dalších až 8 IP kamer (samostatně prodejný model: HGNVK936CAM). Celkem dokáže pracovat s až 16 IP kamerami. Důležitou vlastností systému je schopnost napájení IP kamer přes Ethernetový kabel skrze PoE na vzdálenost až 100 metrů.

Kamerový systém iGET HOMEGUARD HGNVK164908Rekordér kamerového systému iGET HOMEGUARD HGNVK164908

Pokud potřebujete pro pokrytí vašich firemních prostor pouze 4 IP kamery, doporučujeme vám systém iGET HOMEGUARD HGNVK84904. V případě, že by vám časem pro vaše potřeby nestačily 4 IP kamery dodávané v balení, můžete systém rozšířit o další až 4 (dokoupením HGNVK936CAM).

Kamerový systém iGET HOMEGUARD HGNVK84904Rekordér kamerového systému iGET HOMEGUARD HGNVK84904

Poznámka: často se nás ptáte, zda potřebujete HDD disk do rekordéru, pokud chcete záznamy nahrávat na cloudové úložiště. Odpověď je: ano potřebujete, protože disk slouží v tomto případě jako vyrovnávací paměť během nahrávání videí.

Nabídka všech kabelových IP kamerových systémů

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz