Jakou IP kameru si vybrat domů?

Jakou IP kameru si vybrat domů?

V iGETu víme, že výběr IP kamery, která by splňovala vaše požadavky a především potřeby, které od ní očekáváte, může být oříšek. Proto jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém vám představíme naše IP kamery z řady HOME, včetně jejich předností a vhodného využití.

Pokud by vás zajímaly obecné parametry, podle kterých IP kameru vybírat, a na které se zaměřit, doporučujeme vám si přečíst náš předešlý článek: Výběr IP kamer iGET HOMEGUARD pro domácnost.

Proč IP kamery od iGETu?

Jsme tradiční česká firma, a velmi dbáme nejen na kvalitu našich produktů, ale i dostupnost servisu pro naše zákazníky, kteří se mohou vždy spolehnout na naše servisní středisko v České republice. V nabídce pro vás máme široké spektrum IP kamer od základních cenově dostupných modelů až po modely určené pro nejnáročnější zákazníky.

Naše IP kamery z řady HOME můžete ovládat z jedné aplikace iGET HOME, která je dostupná pro telefony i tablety s Android / iOS systémem. Aplikace je kompletně v češtině, což umožňuje pohodlné nastavení a ovládání našich kamer i bez znalosti cizích jazyků.

Jakou IP kameru do bytu?

U IP kamer určených pro vnitřní prostory není potřeba zkoumat jejich stupeň krytí, který udává jejich ochranu před vnějšími vlivy, například před deštěm. Naopak je důležité se zaměřit na způsob napájení, funkce a také vzhled kamer. Vzhled kamer je velmi důležitý, aby zapadaly do interiéru vaší domácnosti.

IP kamera vhodná pro položení na nábytek

Pokud hledáte IP kameru, kterou nechcete složitě připevňovat na zeď, jednoznačně doporučujeme náš model iGET HOME Camera CS1. Tato moderní IP kamera má designové provedení s malými rozměry a elegantním stojánkem, který vám umožní její postavení na nábytek, ať už to bude polička, skříň nebo stolek.

iGET HOME Camera CS1 položená v pokoji

Její velkou předností je také snadné napájení pomocí microUSB kabelu, což vám usnadní její provoz a umožní jednoduché připojení ke zdroji energie. S touto IP kamerou nemusíte řešit žádné vodiče ve zdi. Ovládání kamery je jednoduché s použitím mobilního telefonu nebo tabletu, do kterého si stáhnete aplikaci iGET HOME dostupnou pro iOS a Android. Aplikace je kompletně v češtině a v několika snadných krocích vás provede správným nastavením kamery a jejím připojením k domácí Wi-Fi síti. To vám umožní ovládat kameru odkudkoliv.

iGET HOME Camera CS1 - ukázka konektoru pro napájení

Kamera má velmi vysokou kvalitu obrazu ve Full HD (1080p) rozlišení, což odpovídá 1920 x 1080 pixelům. Záznam z kamery lze ukládat na microSD kartu s kapacitou až 128 GB nebo do Cloudového úložiště. I s nízkou cenou tato kamera zvládá pokročilé funkce, včetně nočního vidění s IR přisvícením, které není okem viditelné. Tato funkce umožňuje monitorovat prostor i ve tmě s jasným obrazem. Kamera nabízí také funkci detekce pohybu s automatickým spuštěním záznamu videa či pořizováním fotografií, současně vás upozorní odesláním notifikace do vašeho telefonu. Součástí výbavy kamery je reproduktor a mikrofon pro obousměrnou komunikaci.

Vzhledem k tomu, že kamera bude umístěna ve vaší domácnosti je velmi důležitá podpora privátního režimu. Tento režim umožňuje deaktivovat mikrofon, reproduktor i optiku kamery, což znamená, že nedochází k žádnému záznamu ani detekci obrazu či zvuku = máte zajištěné soukromí.

Jakou IP kameru ven?

U IP kamer určených pro venkovní prostředí je klíčové se zaměřovat na jejich odolnost vůči vnějším vlivům, zejména na ukazatel v podobě stupně krytí (ideálně s hodnotou IP65 a vyšší) a také na požadovaný způsob napájení.

IP kamera vhodná na místa bez zdroje energie

Pokud hledáte IP kameru, která je vhodná pro použití do venkovních i vnitřních prostor a preferujete bateriové napájení, pak vám doporučujeme model iGET HOME Camera CS9 Battery. Tato kamera je vybavena nadstandardní 9600 mAh baterií, která poskytuje dlouhou výdrž na jedno nabití v řádu měsíců, v závislosti na počtu detekcí. Jednou z velkých výhod této kamery je možnost nabíjení nejen pomocí microUSB kabelu, když nastane vybití baterie, ale také možnost průběžného nabíjení pomocí solárního panelu iGET HOME Solar SP2 (není součástí balení kamery, lze dokoupit samostatně).

IP kamera - iGET HOME Camera CS9 s baterií

Kamera disponuje ochranou proti vnějším vlivům s hodnotou stupně krytí IP65. Dokáže nahrávat videa ve FullHD kvalitě, která lze ukládat na microSD kartu s kapacitou až 128 GB nebo do Cloudu. Je vybavena PIR senzorem pro detekci pohybu i s inteligentním rozpoznáním detekovaných objektů, například zda se jedná o auto, člověka či zvíře. Nechybí jí ani noční vidění s IR světly s dosahem až 10 metrů. Kameru lze ovládat nejen přes již v článku zmíněnou aplikaci iGET HOME, ale i Tuya a SmartLife. Součástí balení kamery jsou dva držáky s různým typem upevnění (šroubovacím a magnetickým).

Ukázka držáků u IP kamery iGET HOME Camera CS9 Battery

IP kamera do venkovních prostor

Pokud hledáte IP kameru, která je ideální pro venkovní prostory, například pro umístění na venkovní zdi baráku. Doporučujeme model iGET HOME Camera CS6. Tato kamera disponuje velmi robustní pevnou konstrukcí s ochranou IP65, která je speciálně navržena pro venkovní prostředí. Součástí kamery je pevný držák pro snadné uchycení na zeď domu.

iGET HOME Camera CS6 uchycená na zdi

Kamera nabízí široký úhel záběru 110°, což jí umožňuje sledovat velký prostor. Kvalita nahrávaného videa je ve FullHD s kódováním H.264. Záznam lze ukládat na microSD kartu s kapacitou až 128 GB nebo přes Wi-Fi do Cloudového úložiště. Pro kvalitní připojení k internetu má kamera výkonnou 4 dBi anténu.

Ve výbavě kamery nechybí mikrofon, reproduktor a IR světla pro noční vidění na vzdálenost až 10 metrů. Dále umí detekovat pohyb, při kterém začne zaznamenávat video nebo pořizovat fotografie a zároveň upozorní majitele notifikací v telefonu. Pro ovládání kamery můžete použít mobilní telefon nebo tablet s aplikací iGET HOME, Tuya nebo SmartLife. Kamera také podporuje protokol OnViF. Celková délka kabelu pro napájení kamery je 4 metry.

IP kamerový systém do domácnosti

Pokud potřebujete komplexní systém, které zahrnuje více IP kamer a nahrávací rekordér, pak vám doporučujeme systém iGET HOME Wi-Fi NVR N4C4. Tento systém je ideální pro pokrytí prostoru například rodinného domu nebo chaty. Součástí balení systému jsou čtyři IP kamery s odolností IP65, a proto jsou vhodné i pro venkovní použití. Kamery disponují vysokým 2K rozlišením (2304 x 1296 pixelů) a jsou vybaveny nočním vidění s dosahem až 10 metrů, pro zajištění dobré kvality obrazu i v nočních hodinách.

iGET HOME Wi-Fi NVR N4C4 - obsah balení

Propracovaný systém detekce pohybu a zvuku využívá nejen objektiv kamery, ale i přítomný mikrofon. V případě detekce vás systém okamžitě upozorní odesláním notifikace na váš telefon. Díky integrovaným reproduktorům máte možnost skrze kamery i komunikovat. Kamery se k rekordéru připojují bezdrátově, což eliminuje potřebu datových kabelů vedoucích z kamer do rekordéru. Rekordér podporuje nahrávání záznamu v moderním H.265 kompresním formátu na HDD disk s kapacitou až 8 TB (HDD disk není součástí balení, díky čemuž si můžete zvolit i menší kapacitu odpovídající vašim potřebám). Rekordér lze k internetu připojit 100 Mb/s Ethernet kabelem. Systém umožňuje nejen nahrávání, ale i přehrávání videa. Stačí jednoduše připojit běžný monitor nebo televizi přes HDMI kabel k rekordéru a můžete sledovat živé záznamy z kamer. Díky aplikaci iGET HOME můžete sledovat obraz i na telefonu nebo tabletu odkudkoliv na světě.

Rekordér u setu iGET HOME Wi-Fi NVR N4C4

Tip: Rekordér je vybaven chytrým systémem vyhledávání záznamů videa, který umožňuje snadno najít požadované záznamy. Můžete vyhledávat například podle zaznamenaných událostí, alarmů nebo časových údajů.

Kompletní nabídka IP kamer pro domácnosti

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz